Id kategorii - 71
Itemid - 234
view - article
id - 258
referer -
uri - /w-szkole/jestemy-coraz-grubsi-dzieci-z-poznania-poznaj-tajniki-zdrowego-odywiania
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

jestesmy-coraz-grubsi-dzieci-z-poznania

Jesteśmy coraz grubsi - dzieci z Poznania poznają tajniki zdrowego odżywiania

 

Nadwaga to poważny problem, bo już co piąte dziecko w wieku szkolnym cierpi na otyłość. Winnych jest wielu: hamburgery, chipsy, cola, brak ruchu. Dlatego o stan ciała i ducha postanowiła zadbać Fundacja Banku Ochrony Środowiska i do najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych zaadresowała swój program o zdrowym jedzeniu i życiu.

 

Zamiast batona - jabłko, zamiast chipsów - marchewka, zamiast coli - woda. Zdrowego odżywiania uczą się dzieci z ponad tysiąca szkół w całej Polsce w ramach programu "Aktywnie po zdrowie".

- Dzieci świetnie bawią się i uczą o zdrowym trybie życia. Chętniej sięgają o owoce, warzywa, razowe pieczywo. Wolny czas spędzają aktywnie na powietrzu - mówi Jola Pyszka, wychowawczyni III A ze Szkoły Podstawowej nr 58 w Poznaniu. Dzięki akcji "Aktywnie po zdrowie" królujące do tej pory fast foody zostały jednogłośnie przez dzieci zdetronizowane. - Kiedyś jedliśmy białe pieczywo, a teraz jemy razowe - mówią chórem dzieci z III A, które od września poznają tajniki zdrowego trybu życia.

- Rysujemy książki o zdrowym jedzeniu, robimy gazetki, malujemy plakaty, wymyślamy hasła - mówi Jola Pyszka. Rodzice spotykają się z dietetykami i psychologami. Za teorią idzie też praktyka. - Oprócz zasad zdrowego żywienia dzieci uczą się także, że bardzo ważny jest ruch na świeżym powietrzu - mówi wychowawczyni maluchów.

Przed nimi jeszcze zdobywanie odznak Super Kucharza, bal owoców i warzyw czy uprawa ziół. - To naprawdę ciekawa i wartościowa akcja, która zmienia myślenie o jedzeniu i uczy zdrowego żywienia - mówi Jola Pyszka, podsumowując akcję.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!