Id kategorii - 71
Itemid - 235
view - article
id - 259
referer -
uri - /w-szkole/jem-jabka-bd-wielki
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

jem-jablka-bede-wielki

Jem jabłka będę wielki!

 

Fajnie jest schrupać w szkole marchewkę albo jabłko, a potem pobiegać z całą klasą - mówi Szymek z Białegostoku. Klasa Ic, której jest uczniem przystąpiła do naszego programu. Dzieci uczą się , co jeść by być szczupłym i zdrowym.

- Nasza szkoła realizuje wiele różnych programów, ale "Aktywnie po zdrowie" jest jednym z ciekawszych - mówi Krystyna Sokołowska, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 26 im. S. Staszica w Białymstoku. Jest wychowawczynią klasy Ic.

- Do programu zgłosiliśmy się sami i przyjęliśmy nazwę "Radosne Pierwszaki". Jego ogromną zaletą jest to, że tworzy on logiczną całość z programem nauczania przyjętym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a jego założenia bardzo ładnie łączą się z bieżącym materiałem, który uczniowie poznają na normalnych lekcjach - tłumaczy nauczycielka.

W ramach programu "Aktywnie po zdrowie" uczniowie otrzymują w szkole warzywa i owoce, zaś zajęcia lekcyjne uzupełniane są o tematykę zdrowotną z podziałem na pory roku - jesień, zimę i wiosnę. Opiekun programu z każdego sezonu sporządza raport i przedstawia go organizatorowi - Fundacji BOŚ.

Wszystkie działania w ramach tego projektu nauczyciel prowadzi w porozumieniu i za zgodą rodziców swoich podopiecznych. - Na lekcjach dzieci uczą się, jak zdrowo się odżywiać, jak dobrać ubiór do pogody, jak dbać o siebie oraz jak ważny dla naszego zdrowia jest ruch. Ponadto dzięki współpracy z rodzicami biorą udział w wielu konkursach poświęconych zagadnieniom zdrowotnym, co także wzbogaca ich wiedzę na ten temat - wylicza zalety programu Krystyna Sokołowska.

- Dzieci uwielbiają sport, a do jedzenia warzyw i owoców wcale nie trzeba ich namawiać - zapewnia.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!