Id kategorii - 71
Itemid - 230
view - article
id - 254
referer -
uri - /w-szkole/z-warzywami-za-pan-brat
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

z-warzywamy-za-pan-brat

Z warzywami za pan brat

 

Sadzenie marchewki, pietruszki i ziół, a także budowanie piramidy zdrowego żywienia - tak wyglądała jedna z lekcji klasy 1C w Szkole Podstawowej nr 32 na warszawskim Muranowie. Zajęcia odbyły się w ramach programu "Aktywnie po zdrowie" prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

 

- Dzieci w tym wieku nie mają jeszcze świadomości, jakie są skutki złego odżywania. Ważne jest, aby od początku pokazywać im, jak ważna jest rola warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej na co dzień - mówi Kamila Makówka z Fundacji BOŚ i dodaje, że program ma uchronić dzieci przed otyłością i jej konsekwencjami.

Grunt to zdrowe żywienie

Dzieci pod czujnym okiem nauczycielek - Anny Grzeszczak, Agnieszki Załęskiej oraz Katarzyny Zaręby - uczyły się, jak sadzić warzywa oraz jak je podlewać. Dowiedziały się także, czym jest piramida zdrowego żywienia i co powinno się w niej znaleźć.

Akcja "Aktywnie po zdrowie" prowadzona jest w trzech odsłonach tematycznych: jesień, zima oraz wiosna. Wiosną największy nacisk położony jest na ćwiczenia fizyczne i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Koniec z nadwagą

Program "Aktywnie po zdrowie" to odpowiedź na problem otyłości oraz nadwagi dzieci, która dotyczy już co piątego ucznia. - Program ma uchronić dzieci przed niebezpiecznymi skutkami nadwagi oraz otyłości, jak miażdżyca, cukrzyca, choroby układu krążenia, a także kręgosłupa i stawów - podsumowuje Kamila Makówka.

Super Express 26.04.2011r.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!