Id kategorii - 0
Itemid - 183
view - category
id - 71
referer -
uri - /w-szkole
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

W szkole

Pływam i jestem zdrowa jak ryba

plywam-i-jestem-zdrowa-jak-rybaRuch to zdrowie! Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Warszawie nie trzeba przekonywać do zdrowego trybu życia. Z ochotą wskakują do wody, bo wiedzą, że pływanie na basenie jest świetną zabawą. Zajęcia odbywają się w ramach programu "Aktywnie po zdrowie" prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Czytaj więcej...

 

Z warzywami za pan brat

z-warzywamy-za-pan-bratSadzenie marchewki, pietruszki i ziół, a także budowanie piramidy zdrowego żywienia - tak wyglądała jedna z lekcji klasy 1C w Szkole Podstawowej nr 32 na warszawskim Muranowie. Zajęcia odbyły się w ramach programu "Aktywnie po zdrowie" prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Czytaj więcej...

 

Nowy sezon programu wkracza do polskich szkół

nowy-sezon-programu-wkracza-do-polskich-szkolTrwa właśnie zimowy etap popularnej akcji edukacyjnej dotyczącej promocji zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Tym samym edycja jesienna została zakończona. O dotychczasowych sukcesach programu i planach na przyszłość rozmawiamy z Kamilą Makówką z Fundacji BOŚ, koordynatorem akcji.

Czytaj więcej...

 

Już umiemy zrobić sałatkę!

juz-umiemy-zrobic-salatkeSzkoła Podstawowa nr 209 na warszawskich Bielanach to placówka niezwykła. Roześmiane i aktywne dzieci noszą w swoich plecakach tylko wartościowe kanapki, dzięki którym zyskują energię, a dzięki temu że nie jedzą słodyczy nie wiedzą, co to ból zębów. Wszystko to dzięki programowi "Aktywnie po zdrowie", który wdraża tam aż siedmiu pedagogów!

Czytaj więcej...

 

Dzieci wolą marchewki od chipsów

dzieci-wola-marchewki-od-chipsowW tej szkole panuje istne owocowo-warzywne szaleństwo! Uczniowie na przerwach ze smakiem chrupią marchewki zamiast czipsów i jabłka zamiast batonów, a wszystko dzięki programowi "Aktywnie po zdrowie". Nauka zdrowego żywienia propagowana przez Fundację Banku Ochrony Środowiska przynosi świetne efekty.

Czytaj więcej...

 

Jesteśmy coraz grubsi - dzieci z Poznania poznają tajniki zdrowego odżywiania

jestesmy-coraz-grubsi-dzieci-z-poznaniaNadwaga to poważny problem, bo już co piąte dziecko w wieku szkolnym cierpi na otyłość. Winnych jest wielu: hamburgery, chipsy, cola, brak ruchu. Dlatego o stan ciała i ducha postanowiła zadbać Fundacja Banku Ochrony Środowiska i do najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych zaadresowała swój program o zdrowym jedzeniu i życiu.

Czytaj więcej...

 

Jem jabłka będę wielki!

jem-jablka-bede-wielkiFajnie jest schrupać w szkole marchewkę albo jabłko, a potem pobiegać z całą klasą - mówi Szymek z Białegostoku. Klasa Ic, której jest uczniem przystąpiła do naszego programu. Dzieci uczą się , co jeść by być szczupłym i zdrowym.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!