Id kategorii - 71
Itemid - 236
view - article
id - 260
referer -
uri - /w-szkole/jemy-zdrowo-bo-chcemy-by-szczupli
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

jemy-zdrowo-bo-chcemy-byc-szczupli

Jemy zdrowo, bo chcemy być szczupli

 

Czy wiesz, co Twoje dziecko je w szkole? Czy jada owoce, surowe warzywa i kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, czy kupuje w sklepiku szkolnym czipsy i batony? Zobacz relację z jednej ze szkół biorących udział w programie.

 

Często zdarza się, że rodzice dają swoim dzieciom pieniądze na kanapkę w szkole, a te zamiast niej kupują chipsy lub wafelki - mówi Aleksandra Kobierska-Sokół, nauczycielka z Zespołu Szkół nr 11 w Koszalinie.

Uczniowie najmłodszych klas z tej szkoły biorą udział w naszym ogólnopolskim programie "Aktywnie po zdrowie". Na drugie śniadanie dostają marchewkę, jabłko, rzodkiewkę lub paprykę, oczywiście po wcześniejszej zgodzie rodziców.

Uczniowie dowiadują się, jak ważne jest właściwe odżywianie i jak bardzo zgubne może okazać się jedzenie chipsów, batoników i hamburgerów.

- Tłumaczę, że ten wybór jest zły - wyjaśnia nauczycielka. Uczennica kl. IIIa,  Jagoda, przyznaje, że po jabłku na drugie śniadanie już na chipsy nie ma ochoty. - Wiem, że po nich mogę być gruba - wyjaśnia Jagoda. Jej kolega z klasy - Nikodem  - z dawnymi przyzwyczajeniami tak szybko nie potrafi się rozstać. - Marchewka jest OK, ale chipsy też kupuję od czasu do czasu - dodaje.

Miejmy nadzieję, że po kilku miesiącach naszej akcji dzieci zmienią swoje złe przyzwyczajenia!

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!