Id kategorii - 0
Itemid - 181
view - category
id - 70
referer -
uri - /kontroluj
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Kontroluj

Różne nazwy, ten sam problem

rozne-nazwy-ten-sam-problem-cukierWiele osób wciąż sądzi, że cukier znajduje się tylko w słodyczach i oczywiście w cukiernicy. To jednak nieprawda. W tego typu produktach występuje on jawnie. W wielu innych podstępnie czai się w cieniu. Gdzie go zatem szukać?

Czytaj więcej...

 

Frytkom już dziękujemy

frytkom-juz-dziekujemyŁadnie zarumienione, smukłe, czasem fantazyjnie karbowane. Wyglądają kusząco. Dobrze smakują. Łatwo je przygotować. A przy okazji… są paskudnie niezdrowe i bardzo kaloryczne.

Czytaj więcej...

 

Podstępna glukoza

podstepna-glukozaCukier krzepi! Czyżby? Zręczne hasło reklamowe nie  pokrywa się z prawdą. Glukoza jest wprawdzie niezbędna do życia, ale jej nadmiar odkłada się w ciele, powodując krągłe kształty i prowadząc do wielu schorzeń. Jak organizm zarządza glukozą i dlaczego magazynuje jej nadwyżki?

Czytaj więcej...

 

Szkodliwe izomery trans - badania i zalecenia

szkodliwe-izomery-trans-badania-i-zaleceniaNie ma wątpliwości - ryzyko choroby wieńcowej wzrasta proporcjonalnie do poziomu spożycia tłuszczów trans. Co zrobić jednak w sytuacji, kiedy próba wyeliminowania zawierających je produktów spożywczych ze sklepów skończyłaby się poważnymi brakami w asortymencie na półkach? Dowiedz się też, jakie znaczenie mają regulacje prawne w tym zakresie i komu już udało się radykalnie obniżyć w diecie poziom tych szkodliwych substancji.

Czytaj więcej...

 

Pandemia otyłości

pandemia-otylosciMasz na nią wpływ - od Ciebie zależy, czy Ty sam i Twoje dziecko dołączycie do grona osób z nadwagą i otyłością. Wyniki badań w jednoznaczny sposób określają przyczyny pandemii - piszemy m.in. o roli fast foodów, słodyczy, słodkich napojów, godzin spędzanych przed telewizorem i- wapnia. Brak świadomości tych istotnych faktów jest równie groźny, jak sama pandemia.

Czytaj więcej...

 

ED - energetyczna droga do zguby

ed-energetyczna-droga-do-zgubyCzy rzeczywiście istnieje związek pomiędzy spożywaniem fast foodów a przyrostem masy ciała i dlaczego mózg ''lubi'' tego typu żywność? Za co odpowiedzialna jest duża gęstość energetyczna posiłków? Piszemy o skutkach zbyt dużej ilości energii w diecie.

Czytaj więcej...

 

Wszechobecność szkodliwych izomerów

wszechobecnosc-szkodliwych-izomerow-transZawiera je wiele półproduktów i produktów spożywczych - od margaryn przez zupy typu instant, po fast foody, ciastka i chleb! Jednak ciastko ciastku nierówne - obserwuje się dużą rozpiętość zawartości tych szkodliwych substancji w obrębie pojedynczych grup produktów. Piszemy także o potrzebie i konieczności podawania na etykietach szczegółowej informacji na ten temat.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!