Id kategorii - 71
Itemid - 184
view - article
id - 253
referer -
uri - /w-szkole/pywam-i-jestem-zdrowa-jak-ryba
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

plywam-i-jestem-zdrowa-jak-ryba

Pływam i jestem zdrowa jak ryba

 

Ruch to zdrowie! Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Warszawie nie trzeba przekonywać do zdrowego trybu życia. Z ochotą wskakują do wody, bo wiedzą, że pływanie na basenie jest świetną zabawą. Zajęcia odbywają się w ramach programu "Aktywnie po zdrowie" prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

 

- Cieszę się, że możemy raz w tygodniu chlapać się w basenie. Coraz lepiej pływam i jestem zdrowa jak ryba - mówi Iwonka (9 l.), uczennica II klasy. Dzięki programowi "Aktywnie po zdrowie" Iwona i inni uczniowie mają świadomość, jak ważna jest rola warzyw i owoców w diecie oraz ruch na co dzień. Zamiast leniuchowania na kanapie przed telewizorem chodzą na basen, grają z rodzicami w piłkę i zdrowo się odżywiają.

- Nasi uczniowie nie boją się aktywnego wypoczynku, chętnie uprawiają sport. Niektórzy odnoszą sukcesy w zawodach pływackich, może to przyszli olimpijczycy - mówi z dumą Anna Biedzińska (36 l.), nauczycielka, która zabiera uczniów na pływalnię.

- Akcja "Aktywnie po zdrowie" prowadzona jest w trzech odsłonach tematycznych: jesień, zima oraz wiosna. Teraz największy nacisk położony jest na zajęcia fizyczne i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu - mówi Kamila Makówka z Fundacji BOŚ. - Program ma uchronić dzieci przed chorobami układu krążenia i kręgosłupa, cukrzycą, miażdżycą, a także otyłością, która dotyczy już co piątego ucznia. W programie uczestniczy 1100 szkół z całej Polski - wyjaśnia Kamila Makówka.

Super Express 31.05.2011

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!