Id kategorii - 75
Itemid - 955
view - article
id - 210
referer -
uri - /dowiedz-sie-co-jesz
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Bądź świadomym konsumentem!

 

Tytuł tego działu Dowiedz się, co jesz nie bez przyczyny jest prowokujący. W rzeczywistości niewiele osób orientuje się, co tak naprawdę dostarcza swojemu organizmowi jako pokarm i czy jest to „pożywienie”, które faktycznie „odżywia”, czy zupełnie coś innego, często szkodliwego. Większość z nas ulega reklamom, modom, tradycji – nie wnikając i nie sprawdzając, co „wrzuca na ruszt”. Co gorsza, wielu rodziców nie zdaje sobie w pełni sprawy z tego, czym karmi swoje dzieci i co zjadają one pod postacią szeroko reklamowanych „najlepszych” serków, jogurtów, płatków śniadaniowych, „uśmiechniętych” wędlin czy parówek, nie wspominając o chipsach, batonach, lodach itp.

Namawiamy: Bądź świadomym konsumentem! Producenci stosują różne wybiegi, żeby sprzedać swoje produkty, ale to od Ciebie zależy, co kupujesz. W dziale Etykiety piszemy o tym, jakie informacje muszą obowiązkowo znaleźć się na etykiecie. Gorąco zachęcamy do czytania etykiet i do uczenia dzieci, jak bardzo ważny jest świadomy wybór produktów spożywczych. Nie zadając sobie trudu, by przeczytać etykiety, tracisz tym samym szansę na zdobycie niezwykle cennych – w kontekście zdrowia – informacji. Oznacza to, że rezygnujesz z podpowiedzi, która pomaga chronić siebie i rodzinę przed takimi chorobami, jak: otyłość, cukrzyca, choroby serca i inne groźne schorzenia.

Zamieszczamy też informacje na temat nowych kategorii żywności. Dowiedz się, co to jest m.in. żywność funkcjonalna, wzbogacana, nowa, środki specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Warto wiedzieć, które produkty mają stwierdzone działanie prozdrowotne, i zadać sobie trochę trudu, by wytropić je w pobliskim sklepie. W kolejnym dziale Dodatki do żywności postaramy się zamieścić pomocne informacje o substancjach, które zjadamy na co dzień wraz z różnymi produktami spożywczymi.

PRZEJDŹ DO DZIAŁU:

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!