Id kategorii - 71
Itemid - 232
view - article
id - 256
referer -
uri - /w-szkole/ju-umiemy-zrobi-saatk
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

juz-umiemy-zrobic-salatke

Już umiemy zrobić sałatkę!

 

Szkoła Podstawowa nr 209 na warszawskich Bielanach to placówka niezwykła. Roześmiane i aktywne dzieci noszą w swoich plecakach tylko wartościowe kanapki, dzięki którym zyskują energię, a dzięki temu że nie jedzą słodyczy nie wiedzą, co to ból zębów. Wszystko to dzięki programowi "Aktywnie po zdrowie", który wdraża tam aż siedmiu pedagogów!

 10-letni uczniowie klasy III C - Martyna, Julia, Gabrysia, Ola, Danusia, Martyna, Borys, Sebastian, Jan, Oskar oraz bliźnięta Natalia i Kamil - o zdrowym żywieniu wiedzą wszystko. Dzięki akcji Fundacji BOŚ i pełnym niespodzianek pogadankom, prowadzonym przez nauczycieli potrafią zadbać o zdrowie nie tylko swoje, ale i najbliższych.

- Trzeba jeść dużo warzyw, owoców i mlecznych produktów - wyjaśnia Sebastian. - I ograniczyć słodycze, bo choć są smaczne, nieźle się od nich tyje - dodaje Ola.

Gabrysia na zajęciach "Aktywnie po zdrowie" nauczyła się robić pyszne, zdrowe kanapki. - Będę je przygotowywać młodszej siostrze, kiedy podrośnie - zapewnia dziewczynka. A Julia opowiedziała o tym, jak całą klasą przygotowywali przepyszne sałatki: wieloowocowe i warzywne.

Wychowawczyni Dorota Wasilewska zapewnia, że to nie puste słowa i jednorazowy entuzjazm. Jej klasa każde wyzwanie traktuje z "dorosłą" powagą i konsekwencją, a rozmaitego rodzaju warsztaty - czy to żywieniowe czy kulturalne - wprost uwielbia. - Wyścig po zdrowie może być naprawdę świetną zabawą! - cieszą się dziesięciolatki.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!