Id kategorii - 0
Itemid - 177
view - category
id - 68
referer -
uri - /napoje-i-spoka
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Napoje i spółka

Eliksir życia

eliksir-zyciaCo wspólnego mają ze sobą chomik i krzew róży? Lub mrówka i kaktus? Poddajesz się? Wszystkie żywe organizmy łączy wspólna potrzeba - woda. Zobacz, jaki związek ma jej niedobór z mózgiem, wątrobą i tyciem.

Czytaj więcej...

 

Nektar, sok czy napój? Oto jest pytanie

nektar-sok-czy-napojWiększość z nas w "soki" zaopatruje się w sklepie. Cudzysłów nieprzypadkowy: w podobnie wyglądających kartonowych pudełkach znajdują się albo soki, albo nektary, albo napoje owocowe. Różnią się stopniem przetworzenia, składnikami i co najważniejsze wartością odżywczą. Warto wiedzieć, co wybieramy. Pomocą będzie ten miniprzewodnik.

Czytaj więcej...

 

Soki od A do Zet

soki-od-a-do-zCzy 100 % na etykiecie soku oznacza, że nie zawiera żadnych dodatków? Jak rozpoznać, czy produkt jest po prostu wyciśniętym sokiem z owoców? Czy klarowny jest zdrowszy od mętnego? Dlaczego szybko trzeba wypić sok naturalny, niepasteryzowany?

Czytaj więcej...

 

Nektar - napój (nie)boski

nektar-napoj-nieboskiAntyczni bogowie nie mieli urozmaiconej diety: pili jedynie nektar i ambrozję. Nektar musiał być zatem napojem esencjonalnym. Współczesne nektary z olimpijskimi dzielą nazwę i być może smak, ale kupując je, trzeba pamiętać, że to soki ze sporą dawką dodatkowej wody.

Czytaj więcej...

 

Napoje - kolorowe, słodkie, rozmaite

napoje-kolorowe-slodkie-rozmaiteDzieci najchętniej piją napoje owocowe i owocowo-warzywne, które przyciągają małych konsumentów atrakcyjnymi kolorami i słodkim smakiem, a często także etykietami z postaciami z bajek i efektowną grafiką. Rodzice, którzy dbają o prawidłową dietę, powinni jednak pamiętać, że te napoje mogą zawierać sporo zupełnie nieowocowych dodatków.

Czytaj więcej...

 

Sztuka picia wody

sztuka-picia-wodyDo czego woda jest potrzebna naszemu organizmowi? Czy rzeczywiście wszyscy musimy wypijać minimum 1,5 l płynów dziennie? Dlaczego lepiej pić systematycznie i małymi łykami, niż rzadko i „jednym haustem"? Piszemy też o poważnych skutkach niedoborów wody i o tym, jak uchronić dziecko przed odwodnieniem.

Czytaj więcej...

 

Twoje własne H2O

twoje-wlasne-h2oKażdy wie, że woda jest niezbędna do życia i trzeba ją pić w określonych ilościach. Ale czy wiesz, co to jest woda metaboliczna i kiedy powinniśmy pić więcej niż zazwyczaj? I dlaczego w organizmach mężczyzn jest więcej wody niż u kobiet? Warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat wewnętrznego bilansu wodnego.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!