Id kategorii - 71
Itemid - 231
view - article
id - 255
referer -
uri - /w-szkole/nowy-sezon-programu-wkracza-do-polskich-szko
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

nowy-sezon-programu-wkracza-do-polskich-szkol

Nowy sezon programu wkracza do polskich szkół

 

Trwa właśnie zimowy etap popularnej akcji edukacyjnej dotyczącej promocji zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Tym samym edycja jesienna została zakończona. O dotychczasowych sukcesach programu i planach na przyszłość rozmawiamy z Kamilą Makówką z Fundacji BOŚ, koordynatorem akcji.

 

Jak pani ocenia dotychczasowy przebieg akcji?

- Bardzo dobrze. Szczególnie cieszy mnie zaangażowanie i entuzjazm nauczycieli, rodziców i oczywiście dzieci. Do programu zgłosiło się ponad tysiąc zespołów szkolnych. Wszyscy świetnie przygotowani. Do tej pory zebraliśmy same pochlebne opinie o akcji.

Czy cele akcji zostały zrealizowane?

- Program powstał jako odpowiedź na narastający problem nadwagi i otyłości wśród dzieci, a tak- że dorosłych. Świadczą o tym alarmujące dane - 20 proc. chłopców i 15 proc. dziewczynek w Polsce cierpi na nadwagę. Chcieliśmy trafić przede wszystkim do dzieci, bo u młodszych łatwiej jest ukształtować prawidłowe nawyki żywieniowe i nauczyć je, jak aktywnie spędzać czas. Myślę, że już w tym pierwszym etapie to się udało.

Jak pani ocenia prace napływające na konkurs?

- Dzieci chętnie się angażują w zadania i biorą udział w licznych konkursach, które stanowią część programu. Myślę, że duża w tym zasługa nauczycieli oraz rodziców, których udało się nam zainteresować programem i zaktywizować. Do każdego raportu, a napłynęło ich w etapie jesiennym aż 5 tysięcy, dołączone są zdjęcia dokumentujące pracę uczniów. Widać na nich na przykład fantazyjne klasowe książki kucharskie czy warzywne stroje karnawałowe.

Czy jest jeszcze szansa, by dołączyć do akcji?

- Oczywiście. Przed nami jeszcze etap wiosenny. Szkoły mogą zgłaszać się do 25 marca na stronie www.aktywniepozdrowie.pl. Tam znajdują się wszystkie informacje o programie i szczegóły dotyczące konkursu. Przewidujemy także kontynuację programu w kolejnym roku szkolnym, więc nawet jeśli jakaś szkoła nie zdąży się zapisać teraz, będzie miała szansę w następnej edycji.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!