Id kategorii - 33
Itemid - 195
view - category
id - 77
referer -
uri - /po-co-by-aktywnym
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Po co być aktywnym?

Ćwiczenia na dobry nastrój

cwiczenia_na_dobry_nastrojRuch bezsprzecznie przyczynia się do poprawy samopoczucia. Czy jednak korzyści w sferze emocjonalnej są takie same niezależnie od rodzaju wysiłku, czasu trwania czy intensywności zajęć? I czy absolutnie każdy człowiek będzie się lepiej czuł po ćwiczeniach fizycznych? Podajemy też wskazówki, jak ćwiczyć, aby poprawa samopoczucia nastąpiła w jak największym stopniu.

Czytaj więcej...

 

Dlaczego po ćwiczeniach czujemy się lepiej?

Czy wiesz, że podczas aktywności fizycznej wydzielają się hormony szczęścia, a ćwicząc wyrabiasz sobie poczucie mistrzostwa i zyskujesz nowe, pomocne w życiu umiejętności? Nawet sceptycy mają swoją teorię na temat związku dobrego samopoczucia z ćwiczeniami...

dlaczego_po_cwiczeniach_czujemy_sie_lepiej

Czytaj więcej...

 

Czy aktywni fizycznie są szczęśliwsi?

czy_aktywni_fizycznie_sa_szczesliwsiAngielskie słowo ''happiness'' - ''szczęście'' - pochodzi od czasownika ''to happen'', czyli ''dziać się, wydarzać się''. Proste skojarzenie podpowiada zatem, że szczęście jest pochodną działania, a więc aktywności. Czy jednak może też chodzić o aktywność związaną z ćwiczeniami fizycznymi? Czy ma ona wpływ na poczucie osobistego dobrostanu?

Czytaj więcej...

 

Aktywność - zdrowa psychika

aktywnosc_zdrowa_psychikaJak często myślisz: Nie ćwiczę, bo jestem zbyt zmęczony/a? Jak często obiecujesz sobie: Poruszam się, jak będę w lepszym nastroju? Tymczasem jest zupełnie na odwrót - jednym z najlepszych remediów na zmęczenie i zły nastrój jest - aktywność fizyczna.

Czytaj więcej...

 

Wychowanie fizyczne - ważna lekcja

wychowanie_fizyczne_wazna_lekcja"Ruch zastąpi prawie każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu" - głosił w XVI wieku Wojciech Oczko, nadworny lekarz królów polskich. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza gdy nasze dziecko prosi o kolejne zwolnienie z wf-u. Piszemy, dlaczego te lekcje są wyjątkowo ważne i potrzebne.

Czytaj więcej...

 

Niedoceniany a bezcenny

niedoceniany_a_bezcennyPoprawia pamięć i koncentrację, obniża ciśnienie krwi, zmniejsza poziom stresu - nie, nie piszemy o nowej supertabletce, drogiej kuracji czy wyjeździe na Cypr! Proponujemy wybrać się na - spacer. Przekonaj się, co możesz zyskać, zwłaszcza gdy na przechadzkę wybierzesz się z rodziną.

Czytaj więcej...

 

Każdy może być olimpijczykiem

kazdy_moze_byc_olimpijczykiemTen prowokujący tytuł wciąga nas w rozważania na temat istoty sportu i roli, jaką może odegrać w życiu dziecka. Od najmłodszych lat zmagania z własną słabością pomagają doskonalić się nie tylko w sporcie. Pokazujemy, jak wspierać dziecko na ''bieżni życia''.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!