Id kategorii - 0
Itemid - 57
view - category
id - 41
referer -
uri - /zwizane-ze-stylem-ycia
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Związane ze stylem życia

W zgodzie ze swoimi przekonaniami

Na świecie żyją miliardy ludzi - każdy z nich jest inny. Żyjemy zgodnie ze swoimi przekonaniami,  nastawieniem do świata i religią. Niezależnie od tego jaką wiarę wyznajemy i gdzie mieszkamy, gdy tylko zmieniamy miejsce zameldowania, zabieramy swoje przekonania ze sobą. Tak samo jest z podejściem do odżywiania.

Hindusi nie jedzą wołowiny, wyznawcy Islamu wieprzowiny, podobnie Żydzi. Wszystkie religie mają swoje odniesienia do postu, potraw zalecanych i zabronionych. Łączy je jedno – upodobanie do warzyw i owoców, które w każdej religii są wskazane. Podobne jest też umiarkowanie w spożywaniu używek oraz post, stosowany w zależności od wielu czynników. Skąd wzięły się różne „religijne” diety? Zalecenia dietetyczne były nakładane na wyznawców danej religii, by zachowywać równowagę części duchowej i fizycznej. Wiązały się one z miejscem pochodzenia, a wskazania dietetyczne zostały włączone do praktyk religijnych na całym świecie. Określają one m.in. od jakich potraw należy się powstrzymać, a które z nich są całkiem zabronione. W tym dziale znajdziecie wszystkie te informacje. Zapraszamy w podróż po świecie religii i diet związanych ze stylem życia.

 

Artykuły znajdujące się w dziale są jedynie przykładowymi dietami. W celu stosowania jakiekolwiek diety skonsultuj się z dietetykiem lub lekarzem.

 

Dieta muzułmanów

Czy muzułmanin może jeść tradycyjne salami? Co to jest halal i haram? Z czego robi się hummus, falafel, tabule, czyli… – co warto wiedzieć o kuchni wyznawców Allaha.

Czytaj więcej...

 

Dieta koszerna

Co to jest żywność koszerna? Czym jest kaszrut? Jakie mięso może jeść pobożny wyznawca judaizmu? Czyli żydowska kuchnia... od kuchni.

Czytaj więcej...

 

button_wybierzdiete

button_policzbmi

ciekawostki_button