Id kategorii - 78
Itemid - 300
view - article
id - 353
referer -
uri - /rodzinna-aktywno-fizyczna/zabawy-z-koeczkiem-ringo
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

zabawy_z_koleczkiem_ringo

Zabawy z kółeczkiem ringo

 

Tadeusz Staniszewski
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Przekonaj się, ile radości może przynieść zabawa zapomnianym już nieco kółeczkiem ringo! Przedstawiamy kilka gier dla Małych i Dużych, czyli rodziców z dziećmi.

 

Poniższe propozycje przeznaczone są dla rodziców z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Kiedy robi się ciepło, wiele rodzin udaje się w soboty i niedziele na swoje działki. Proponujemy część czasu spędzonego na działce (ale nie tylko na działce) przeznaczyć na zabawy z dziećmi, a do zabaw wykorzystać trochę niedoceniane kółeczko ringo.

Kto celniej

Należy wbić obok siebie w ziemię kilka niewysokich, niekoniecznie równych patyczków, kijków. Każdy uczestnik zawodów (zakładamy oczywiście, że dorośli rywalizują razem z dziećmi) swoimi czterema krokami wyznacza miejsce, z którego będzie rzucał. W ten sposób ci mniejsi rzucają z bliższej odległości. Każdy uczestnik rywalizacji wykonuje pięć rzutów. Za celny uważa się rzut, gdy ringo znajdzie się na dowolnym patyku. Wygra osoba, która uzyska najwięcej celnych rzutów. Oczywiście odległość od celu można dowolnie regulować.

Kolanko

Uczestnicy zabawy ustawiają się - w zależności od liczby osób - na obwodzie koła, kwadratu lub trójkąta, a następnie rzucają do siebie ringo. Jeżeli komuś nie uda się chwycić kółeczka, musi przyklęknąć na jedno kolano, a powstać może dopiero po prawidłowym chwycie kółeczka. Aby szanse dla wszystkich były równe, mężczyźni mogą chwytać i rzucać tylko lewą ręką, kobiety mogą także prawą, a dzieci nawet oburącz.

Toczydło

Konkurs w parach. Mogą rywalizować z sobą dorośli, dzieci, a także dorośli z dziećmi. Dwie osoby ustawiają się naprzeciwko siebie w odległości kilku kroków i stają w lekkim rozkroku. Zadaniem uczestników konkursu jest takie potoczenie kółeczka ringo po ziemi, aby przetoczyło się pomiędzy nogami przeciwnika. Każdy uczestnik może wykonać pięć prób. Wygra osoba, która uzyskała więcej celnych ''przejazdów''. Natomiast rodzinnym mistrzem zostaje ten, kto wygrał najwięcej pojedynków w parach.

Kwadraty

Należy wyznaczyć dwa kwadraty o boku długości 3 m w odległości 3 m od siebie. W jednym kwadracie staje mama ze starszym dzieckiem, w drugim ojciec z młodszym. Zadaniem tak utworzonych drużyn jest wrzucenie kółeczka ringo na boisko przeciwnika. Obrona własnego pola polega na złapaniu lecącego kółeczka. Po złapaniu wykonuje się rzut na pole przeciwnika. Punkt zdobywa się, gdy ringo upadnie na pole przeciwnika, oraz wtedy, gdy przeciwnik dotknie kółka, a ono wypadnie na aut. Wygra drużyna, która pierwsza uzyska 15 punktów. W zależności od ilości chętnych zabawę można rozegrać w inaczej zorganizowanych zespołach - np. 1 na 1, a także 2 na 1 lub 3 na 2.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!