Id kategorii - 0
Itemid - 58
view - category
id - 42
referer -
uri - /dla-urody
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Dla urody

Być pięknym zawsze i wszędzie

Czy odpowiednia dieta może mieć wpływ na nasz wygląd? Zdecydowanie tak! Zniszczone włosy, paznokcie, sucha, szorstka skóra paradoksalnie nie oznaczają, że kremy, odżywki, szampony i inne kosmetyki, których używamy na co dzień przestały działać. O nie. Te wszystkie objawy oznaczają natomiast, że organizm jest źle odżywiony od środka. A to z kolei, w pierwszej kolejności, odbija się na wyglądzie zewnętrznym. Zamiast więc wydawać jeszcze więcej na kolejne maseczki i wizyty u kosmetyczki, warto zacząć od podstaw, zastanowić się gdzie leży przyczyna naszego problemu. Rozwiązaniem jest właściwa, odpowiednio zbilansowana dieta, pełna składników odżywczych. To właśnie witaminy i minerały budują włosy, czy paznokcie i mają fundamentalny wpływ na ich wygląd.

Organizm ludzki ma wbrew pozorom bardzo duże zdolności do regeneracji, a w naszym ciele bezustannie toczy się wymiana starych komórek na nowe. Efekty zmiany sposobu żywienia zauważalne są w wyglądzie skóry już po dwóch tygodniach. Pamiętajmy, że wpływ diety nie ogranicza się tylko do włosów, skóry i paznokci. Odpowiednia dieta oddziałuje również na jędrność ciała i powstawanie cellulitu. Warto traktować nasz organizm holistycznie, jako całość. Wszystko funkcjonuje znacznie lepiej, jeśli jest właściwie odżywione. Może odpowiednia dieta nie zatrzyma czasu ani zmarszczek, ale na pewno będzie dobrą alternatywą dla wszystkich pieniędzy wydawanych na drogie kremy i zabiegi. Trzymamy kciuki! 

 

Artykuły znajdujące się w dziale są jedynie przykładowymi dietami. W celu stosowania jakiekolwiek diety skonsultuj się z dietetykiem lub lekarzem.

 

Piękne włosy i paznokcie

Błyszczące włosy oraz zdrowe paznokcie to najlepsza wizytówka każdej kobiety. I sekretem nie są w tym przypadku produkty przeznaczone do ich pielęgnacji, lecz… racjonalne odżywianie. Nie trzeba specjalnie modyfikować diety podstawowej – podpowiadamy, jakie składniki są w niej kluczowe, by włosy i paznokcie były zawsze piękne.

Czytaj więcej...

 

Piękna skóra bez wyprysków

Kremy i balsamy do ciała to nie wszystko – jeśli chcemy cieszyć się ładną i zdrową skórą, musimy zadbać o nią „od środka”, czyli właściwą dietą. Racjonalna dieta, czyli podstawowa warunkuje zdrowie skóry. Dowiedz się, jakie produkty korzystnie wpływają na jej wygląd, a czego najlepiej unikać.

Czytaj więcej...

 

Wieczna młodość - dieta przeciw objawom starzenia

Na proces starzenia możemy wpłynąć! Czynniki genetyczne determinują długość naszego życia jedynie w 20%, natomiast pozostałe 80% stanowi styl życia, na który składa się m.in. dieta. Odżywiając się racjonalnie, zapewniamy sobie zdrowie, wspaniałe samopoczucie, dobrą sprawność fizyczną i psychiczną oraz młody wygląd.

Czytaj więcej...

 

Jadłospis do diet dla urody

Tygodniowy jadłospis dla dorosłej kobniety o średniej aktywności fizycznej lub dorosłego mężczyzny o małej aktywności fizycznej. Wartość energetyczna dziennego jadłospisu wynosi 1 800 kcal.

Czytaj więcej...

 

button_wybierzdiete

button_policzbmi

ciekawostki_button